KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12539284

nr 1253 9284

Allan Andersson

(1904-1979), Sverige

Oljemålning, Allan Andersson, Sädgäss, signerad. Olja på duk, 38x46

Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 6 maj 2019
kl 18:07:06

29/4 23:04:53 1      Vinnande bud

Allan Andersson

Läs mer om Allan Andersson